Лист – Мері Кассат

Лист   Мері Кассат

1890-ті роки були найбільш плідним періодом у творчість Кассат. В цей час вона знову звертається до графіку. Навесні 1891 року в галереї Дюран-Рюеля проходить перша персональна виставка художниці. У центрі уваги виявилася серія з 10 офортів, виконаних в наслідування японським майстрам Утамаро і Хіросіге. Як і більшість європейців того часу, художниця захоплювалася східним мистецтвом.

Найбільш вдалим твором серії стало “Лист”. Критики високо оцінили цю картину. Навіть Каміль Піссаро, від якого можна було вкрай рідко почути слова похвали, не знайшов у роботі Мері жодної вади, зазначивши дивовижний колорит картин художниці.

Кассат демонструє нам інтимну сцену з повсякденної домашньої життя. На картині зображена молода жінка, що сидить за столом. Очевидно, вона тільки що завершила писати лист і заклеює конверт. Від головної героїні нічого не відволікає, все декоративні елементи зводяться лише до узору на сукні та шпалер. Глядач немов стає випадковим свідком відбувається.

Робота відрізняється чистотою лінії і оригінальністю колірного рішення. Художниці вдалося втілити багато мінімальними засобами. Ті ж швидкоплинні миті, зафіксовані на живописних полотнах, в її роботі стають ще більш буденними і прозаїчними. Тим не менш героїня по-своєму цікава, красива і сповнена почуттям внутрішньої гідності.

Офорт привертає увагу своїм композиційним лаконізмом, тонкістю і неброскостью використовуваних колірних переходів. Виконаний у властивій художниці ліричної і спокійною образотворчої манері, він сповнений щирості, простого людського тепла і якийсь щемливої легкої смутку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)