Літо – Альфонс Муха

Літо   Альфонс Муха

Твір Альфонса Мухи, “Літо”, є зразком віртуозної техніки плоского друку. Це досить складний процес, що складається з декількох етапів створення твору мистецтва. Якби не оригінал роботи автора, що видає спосіб її створення, то глядач міг би з упевненістю стверджувати, що “Літо” написано аквареллю або гуашшю на папері або картоні.

Техніка виконання така, що проміжки між чіткими контурами малюнка ідентичні заливці емаллю. Подібну технологію використовують ювеліри при створенні колекцій з емаллю або глазур’ю. Будучи не тільки живописцем, але і прекрасним ювеліром, Альфонс Марія Муха, реалізував свої знання в подачі друкованих картин. “Літо” вибивається з сезонної серії густотою фарб і соковитістю.

Зверніть увагу на вінок стиглих маків. Завдяки тому, що ця квітка символізує дурман, глядач пленится опіумним настроєм роботи. Неможливо зрозуміти, про якому місяці розповідає художник, адже маки квітнуть з кінця травня і до кінця серпня. Виснажене спекою тіло дівчини видає середину літа. Пекло йде нанівець, небо сіріє, а хмари пофарбовані пурпуром минає світила. Літо опустила босі ступні в прохолоду води. Водна стихія дзеркальна і зливається з горизонтом. Розмитий план контрастно виштовхує героїню, створюючи ілюзію присутності. Казковий сюжет живлять дивні рослини – винаходи Альфонса. Важко зрозуміти, що за гілку підтримує томну діву. Різьблені листя, а ліани, обплітають руку жінки, нагадують дикий виноград.

Листя вже починає сохнути, осока набуває розмиту дряхлість зелені. Все помирає від спеки… Палітра “Літа” тепла з домішкою холодної м’яти. Фарби лягають прозоро, немов замішані на воді. Перше враження від картини схоже з знемогою перед полуденним сном. Це солодкий фруктовий присмак на язиці, такий соковитий і липкий. У всьому винна вона, героїня сюжету. Карі очі, повні втоми й спокою післяобідньої сієсти. Дівчина сита, вихолена річним засмагою і манить докучливим поглядом.

Знання жіночих хитрощів і прийомів зваблювання видає в Альфонса Маріа досвідченість і його вік. У свої тридцять шість автор вправно грає з характерами і кривляннями спокусниць. Його дівчина-Літо дерзка і примхлива. Юна Весна подорослішала і перетекла у спекотну діву-жінку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)