Літо – Берта Морізо

Літо   Берта Морізо

Французька художниця, представниця імпресіонізму Берта Морізо була внучкою знаменитого Ж. О. Фрагонара і, бути може, від діда успадкувала вражаючу легкість манери, з якої виконані її твори. Її вчителем був К. Коро, навчив художницю роботі на пленері. Морізо почала виставляти свої роботи, коли їй було 23 роки. У 1868 вона познайомилася з Е. Мане, який був вражений її живописом, свободою композиції. Морізо позувала Е. Мане, він часто писав її в своїх картинах.

У 1874 художниця вийшла заміж за брата Е. Мане Ежена і в тому ж році взяла участь у першій виставці імпресіоністів, на якій показала дев’ять своїх робіт. Твори Морізо за своїм змістом дивно спокійні, їх тематика добропорядочна: сім’я, материнство, образ жінки, спокійна природа. Але за цими спокоєм і добропорядністю ховається невгамовний живописний темперамент.

Віртуозно, з дивовижною динамікою художниця створює “світяться”, сповнені спокою і гідності образи. Це удаване протиріччя в картинах Морізо призводить до вражаючого ефекту, незрозумілою привабливості. Інші відомі твори: “Біля колиски”. 1872. Музей Орсе, Париж; “Маленька покоївка” . 1886. Національна галерея, Вашингтон; “Дама за туалетом”. Ок. 1875. Художній інститут Чикаго.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)