Літо – Мері Кассат

Літо   Мері Кассат

Картина “Літо” кисті неповторною і сміливої Мері Кассат змушує згадати бурчання сухих скептиків те, що її роботи занадто яскраві. Взагалі, її творчий шлях – це невпинна боротьба з упередженим ставленням чоловічого товариства: жінкам заборонялося відвідувати Академію живопису, а також модні кафе, де збиралися представники мистецтва для обговорення нових тенденцій.

Зрештою, проголосивши себе незалежною від будь б то не було течій і шкіл, вона знайшла свій власний стиль, самобутній і неповторний. Художниця любила зображати жінок, оспівуючи у своїх роботах інтелектуальний початок, красу і природність, побуту.

Ось і в роботі “Літо”, Кассат занурює глядача в приємну обстановку теплого літнього дня, в який дві дівчини – одна старші, а друга зовсім юна, вирішили скоротати за катанням на човні. Спокійна брижі річки, потревожена лише присутністю качок і селезня, які сміливо підпливають на човні в надії на ласощі.

Картина вражає свіжістю кольорів і малюнком, який відсилає нас до деяких роботах Дега, друга і натхненника Кассат. Незважаючи на те, що художниця не відносила себе до якоїсь певної школі, вплив імпресіонізму в роботі безперечно – розгонисте рух кисті, яскраві кольори, пейзаж, який передає настрій картини. Обравши для себе шлях не наслідувача, але самостійної особистості, Кассат з’явилася дивовижним майстром, вбирним в себе всю красу навколишнього побуту. Вона вагалась у своєму таланті до кінця, однак, припинила писати лише осліпнувши.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.00 out of 5)