Літографії – Одилон Редон

Літографії   Одилон Редон

Літографія була винайдена у 1798 році і відразу ж завоювала популярність як порівняно недорогий і швидкий спосіб репродукувати зображення у великій кількості копій.

При виготовленні літографії художник наносить жирної литографской фарбою зображення на кам’яну пластину, з якої потім робиться відбиток. Незабаром на літографію звернули увагу такі художники, як Делакруа і Жеріко. Їх стараннями літографія піднялася до самостійного жанру живопису.

Оцінив можливості літографії та Оноре Дом’є, вдавався до неї при створенні своїх знаменитих карикатур. Пізніше, в XIX столітті, особливу любов художників завоювала так звана перекладна літографія, коли малюнок літографським олівцем спочатку робиться на папері, а потім переноситься на камінь. Пробував свої сили в цьому жанрі і Камилъ Коро, результатом чого з’явився альбом “Дванадцять оригінальних ескізів і малюнків”.

Успіх цього альбому надихнув багатьох художників – в тому числі, Мане і Дега. Що стосується Редона, то він також не раз звертався до літографії. Одна з найвідоміших його літографічних робіт поміщена праворуч. Вона називається “Чому б поруч з нами не існувати невидимого світу?” Редон створив її в 1887 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)