Льодовитий океан. Мурманськ – Костянтин Коровін

Льодовитий океан. Мурманськ   Костянтин Коровін

Художній діапазон Костянтина Олексійовича Коровіна надзвичайно широкий. На початку свого творчого шляху він захоплюється традиції передвижників, потім у Парижі знайомиться з імпресіонізмом, пізніше вивчає символізм – саме тому його творчість настільки многолико і різноманітне.

Картина “Льодовитий океан. Мурманськ” явилася результатом неймовірно цікавої експедиції по далекому півночі Росії, на яку його спонукав Мамонтів. Подорож відбулася наприкінці літа 1894 року – Коровін разом зі своїм найближчим другом і однодумцем Сєровим відправився по безкрайніх північним просторах. Враження від цього краю вилилися в цілий ряд робіт, які мистецтвознавці називають “північними”.

В променях світанкового сонця переливаються холодні і відчужені хвилі крижаного океану, граючи химерними фарбами і створюючи нескінченно прекрасний простір, що вражають уяву глядача. Велетенська заслуга “північних” робіт в цілому і цієї картини зокрема, в тому, що вони відкрили і затвердили панування неповторною благородної гами сірих, попелястих і перлинних тонів.

Картина “Льодовитий океан” – одна з дивовижних робіт Коровіна на північну тематику. Завдяки чудовому даруванню майстри, багато видатні художники відкрили для себе цей неповторний край і присвятили йому свої роботи, які стали перлинами образотворчого мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Льодовитий океан. Мурманськ – Костянтин Коровін.