Льодохід – Арсеній Мещерський

Льодохід   Арсеній Мещерський

А. В. Мещерський пізно став вивчати живопис в Академії, він багато працював самостійно і тільки через півстоліття вирішив освоїти правила написання картин. Його манера роботи була особлива, він був абсолютно не згоден з викладачами. Художник не планував бути портретистом, його пристрасть була пейзажі.

Картина “Льодохід” була однією з перших робіт, яку придбав тільки що відкрився музей імператора Олександра ІІІ. Безумовно, така подія принесло популярність художнику і славу.

Картина “Льодохід” відображає настільки удающуюся художником зимову тему. Промерзла земля і злегка замерзле біля узбережжя море говорить про сувору зиму. Яскрава заграва заходу сигналізує про закінчення дня та початку тривалої зимової ночі. Художник так реалістично передав зимовий вечір, що виникає бажання зігрітися.

На березі замерзлі морські хвилі показують потужність води, страхітливу і непереможну. Море спокійне, на передньому плані видно величезні валуни. Зграя чайок з надією шукає наживи, можливо, їх хтось злякав і вони розлетілися від звичних місць. Небо затягнуте сніговими хмарами, які з червоною загравою заходу створюють атмосферу гноблення.

Біля каменів видніється сломленное дерево, що говорить про морської бурі. Берегова лінія йде далеко за горизонт, а можливо це лише дорога до маяка, вдалині видніється силует вежі.

Все покрито льодом і створює відчуття крижаного царства. Часто в таку пору року велика кількість птахів в надії вистежують свою здобич у воді. Це найскладніший період зимівлі. В таких погодних умовах необхідні льодоходи. Повне замерзання водоймища може бути навіть небезпечним. Художник реалістично передав атмосферу зимового заходу біля моря. А. В. Мещерському вдавалося малювати пейзажі найкраще, саме як пейзажист він був дуже популярний в Петербурзі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)