Лой Фюллер – Анрі де Тулуз-Лотрек

Лой Фюллер   Анрі де Тулуз Лотрек

Монмартр дійсно все менше і менше залучав Лотрека. Тепер він бував у різних районах Парижа. Восени він повів своїх друзів в “Фолі-Бержер”, де з великим успіхом виступала американська танцівниця Лой Фюллер. З великим успіхом? Мабуть, це скромно сказано: створені нею користувалися танці просто шаленим успіхом. Зал був занурений в повну темряву, коли на сцені у різнобарвних променях прожекторів в широкому газовому або муслиновом колишущемся плаття з’являлася Лой Фюллер. Яка легкість рухів, які арабески, піруети! Який блискучий танець! Вона пурхала по сцені, нагадуючи то гігантський вогненний квітку, метелика з строкатими крилами.

Як і багатьох художників, танцівниця абсолютно підкорила Лотрека. “Вона справжня Ніка Самофракийская!” – сказав він у захваті. Не відкладаючи в довгий ящик, він зробив кілька ескізів на картоні з цієї “німфи світяться фонтанів”, потім присвятив їй чорно-білу літографію, кожен відбиток якої він підфарбував і припудрил золотом.

Незабаром ще одне видовище привернуло увагу Лотрека – “Балет татуся Хризантеми”, фантазія в японському дусі, яку поставив у листопаді “Новий цирк”, що знаходиться в центрі Парижа, на вулиці Сент-Оноре. “Новий цирк”, заснований Оллером в 1886 році, був місцем, куди стікалася вся “елегантна публіка” і, як стверджувала серйозна газета “Журналь де деба”, був “восьмим дивом світла”. Цей цирк вже рік тому дав Лотрека тему для прекрасною, дуже своєрідної картини на картоні “Жінка-клоун з п’ятьма пластронами”. Але особливо подобався Лотрека “Балет татуся Хризантеми”.

Арена “Нового цирку” завдяки хитромудрому пристрою легко перетворювалася в басейн, який був оформлений у вигляді озера. Там плавали лілії і лотоси. Танцівниці, одягнені, на зразок Лой Фюллер, прозорі сукні, при ефектної гри світла, ведені Феєю озера, рухалися вздовж берега і ховалися в очеретах. Цей балет надихнув Лотрека на дві живописні роботи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Лой Фюллер – Анрі де Тулуз-Лотрек.