Лорензаччо – Альфонс Муха

Лорензаччо   Альфонс Муха

Це була перша постановка п’єси, що відбулася через сорок років після смерті автора, Альфреда Мюссе. Скорочена і адаптована до умов сучасності, вона увійшла в репертуар театру Сари Бернар невипадково. За загальним визнанням сучасників, романтична мета поета-мрійника, політичного терориста-одинака була однією з сценічних удач актриси. П’єса Альфреда Мюссе відтворює історичні події XVI століття, де головний герой – флорентійський аристократ і поет Лорензино – поодинці планує звільнити народ від влади тирана Алессандро Медічі.

Знедолений, самотній і слабкий він обирає своїм зброєю лицемірство і, будучи в спорідненні з герцогом, легко входить у довіру, стаючи співучасником розпусти. Вбивство герцога не виправдала його сподівань: знову у владі гідний наступник попереднього, жорстокий і жадібний. Одне безглузде злочин породжує наступний: спокушена нагородою, оголошену за голову тираноубийци, натовп розтерзала Лорензаччо. Альфонс Муха був сценографом і автором ескізів костюмів. Його пристрасть до історії знадобилася для відтворення образу епохи, в міру стилізованого правдоподібності театрального дійства. В афіші до спектаклю він використовував режисерські прийоми, символіку образів і жестів, що розкривають суть драми.

Прямолінійно і нехитро розшифровуються Дракон, зловісно навис над гербом Флоренції, сум’яття Поета, завмерлого в похмурих роздумах: “Моє життя зараз зосереджена на кінчику мого кинджала”. Красиве S-образний рух ліній в зображенні фігури підхоплена і продовжена складками плаща. Темний одяг відповідає останнього акту драми: за ідеєю художника і актриси, символіка кольору, інтерпретує атмосферу і характер дії, була головною складовою сценографії вистави. Афіша постановки драми А. Мюссе “Лорензаччо” у театрі Ренесанс 1896 Це була перша постановка п’єси, що відбулася через сорок років після смерті автора, Альфреда Мюссе. Скорочена і адаптована до умов сучасності, вона увійшла в репертуар театру Сари Бернар невипадково.

За загальним визнанням сучасників, романтична мета поета-мрійника, політичного терориста-одинака була однією з сценічних удач актриси. П’єса Альфреда Мюссе відтворює історичні події XVI століття, де головний герой – флорентійський аристократ і поет Лорензино – поодинці планує звільнити народ від влади тирана Алессандро Медічі. Знедолений, самотній і слабкий він обирає своїм зброєю лицемірство і, будучи в спорідненні з герцогом, легко входить у довіру, стаючи співучасником розпусти. Вбивство герцога не виправдала його сподівань: знову у владі гідний наступник попереднього, жорстокий і жадібний. Одне безглузде злочин породжує наступний: спокушена нагородою, оголошену за голову тираноубийци, натовп розтерзала Лорензаччо.

Альфонс Муха був сценографом і автором ескізів костюмів. Його пристрасть до історії знадобилася для відтворення образу епохи, в міру стилізованого правдоподібності театрального дійства. В афіші до спектаклю він використовував режисерські прийоми, символіку образів і жестів, що розкривають суть драми. Прямолінійно і нехитро розшифровуються Дракон, зловісно навис над гербом Флоренції, сум’яття Поета, завмерлого в похмурих роздумах: “Моє життя зараз зосереджена на кінчику мого кинджала”. Красиве S-образний рух ліній в зображенні фігури підхоплена і продовжена складками плаща. Темний одяг відповідає останнього акту драми: за ідеєю художника і актриси, символіка кольору, інтерпретує атмосферу і характер дії, була головною складовою сценографії вистави.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)