Лот і його дочки – Йоахім Эйтевал

Лот і його дочки   Йоахім Эйтевал

Картина голландського живописця Йоахіма Эйтевала написана на основі старозавітного сюжету. Розмір картини 209 х 166 см, полотно, олія. З біблії відомо, що міста Содом та Гоморру Бог засудив на загибель за те, що їх жителі загрузли в гріху. Авраам взмолил Бога про помилування, вважаючи що в Содомі знайдеться хоча б десять праведників; тоді Ягве послав на Содом ангелів, щоб випробувати мешканців міста.

Лот і його родина опинилися єдиними праведниками в місті, і ангели вивели їх з приреченого на загибель Содома, заборонивши озиратися. Дружина Лота порушила заборону, і була перетворена на соляний стовп. Лот з дочками сховався від жаху гинуть Содому і Гоморри в печерах.

Дочки Лота, вважаючи, що загинув весь рід людський, напоївши батька вином, вступили з ним у протиприродну кровозмісний зв’язок. Надалі вони народили від батька синів. Згідно Старого Заповіту їх сини, і Моав, і Бен-Аммі, стали родоначальниками племен моавитян і аммонійців. Картини Йоахіма Эйтевала зрілого періоду творчості відрізняються відомою м’якістю і відвертістю живописної манери.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)