Ловля душ – Адріан Ван де Венне

Ловля душ   Адріан Ван де Венне

Рибалки на річці намагаються дістати потопаючого – за цим дивним уловом до берега спостерігають сотні людей.

Сучасники художника відразу б зрозуміли значення цієї дивної сцени, навіть не беручи в розрахунок біблійні мотиви. Історія, зображена на картині, являє собою заклик Ісуса до його учням: “Я зроблю вас ловцями людей!”. Адріан Ван де Венне звернув цю історію в форму і адаптував до сучасної релігійної і політичної ситуації.

У той час частим були релігійні конфлікти і битви за політичний вплив. Ловці душ потопаючих – протестанти і католики. Цю теорію підтверджують прихильники рибалок, зображені на березі.

Зліва розташовані громадяни північних Нідерландів з стадхаудером Моріцем Нассау, його братом Фредеріком Хендріком, а також їх союзниками, зображеними за гілкою апельсинового дерева.

Ймовірно, серед протестантів, розташованих спереду, є автопортрет автора.

Праворуч католицький Південь з ерцгерцогом Альбертом і його дружиною Ізабеллою, іспанським командувачем Спинолой, а також Папою Римським, якого несуть кардинали. Відразу видно, на чиєму боці автор: на боці протестантів на деревах ростуть листя, а на іншій стороні вони в’януть.

Протестанти, ліворуч, ловлять за допомогою Біблії і віри, надії і любові, як це написано на мережах. Католики, ведені єпископом, ловлять за допомогою гімнів і церковними судинами в носовій і кормовій частинах човни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)