Ложа – П’єр Огюст Ренуар

Ложа   Пєр Огюст Ренуар

Картина П’єра Огюста Ренуара “Ложа” є однією з найбільш відомих його робіт. Зображена на ній театральна ложа, позначена лише кількома елементами, є, скоріше, декорацією, обрамленням для основної дії.

За своїм жанром цей твір – портрет, причому подвійний. На передньому плані художник зобразив жінку з невеликим театральним біноклем в одній руці і витонченим хусточкою в інший. За нею – чоловік, який вальяжно розташувався в кріслі і уважно за допомогою театрального бінокля спостерігає за тим, що відбувається на сцені. Цікаво, що незважаючи на те, що художник розташував ці дві постаті поруч один з одним, вони здаються абсолютно чужими і невідповідними один до одного.

В найдрібніших подробицях Ренуар зобразив вбрання пані, що розташувалася в театральній ложі. Ретельно виписана кожна складка її сукні з тканини, з малюнком з широких смуг, перлове намисто навколо витонченої шиї – все це створює образ прекрасної і таємничої незнайомки.

Вираз обличчя жінки різко контрастує з її блискучим вбранням: вона виглядає дуже стриманою і суворою. Вигляд у жінки відчужений і майже байдужий до того, що відбувається: вона дивиться прямо на глядача, але її думки витають десь далеко, вона абсолютно не захоплена дією на сцені. Деталі жіночого туалету, ретельно промальовані художником, не відволікають глядача від милування особою жінки.

У цьому творі Огюст Ренуар повною мірою використав свою знахідку: поєднання чорного і перлового квітів. Це створює ефект якоїсь урочистості і театральності. Для образу чоловіка художникові позував його рідний брат Едмонд.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)