Лукреція – Лукас Кранах

Лукреція   Лукас Кранах

Лукас Кранах Старший створив багато картин на античні сюжети. Це кабінетні картинки були призначені для кунсткамер, вельмож або патриціїв і відповідали смакам німецької аристократії. З майстерні Кранаха вийшла велика кількість різних Венер, Аполлонов, Парисов, німф і грацій. Одних тільки Лукрецій було більше тридцяти.

Лукреція – легендарна давньоримська доброчесна дружина римського патриція Тарквінія Коллатина і дочка консула – славилася незвичайною красунею, але сімейна честь для неї була дорожча за життя.

Сталося це у V столітті до н. е.. Син римського царя Тарквінія Гордого зачарувався красою Лукреції і, погрожуючи їй зброєю, згвалтував. Лукреція розповіла про все чоловікові, а щоб запобігти це безчестя для чоловіка і сім’ї, заколола себе у нього на очах. Це подія послужило початком заколоту, піднятого Луцием Юнием Брутом, призвело до повалення царської влади в Римі і до встановлення республіки. Саме тому впродовж століть римської історії Лукреція була вельми шанована.

На картині Лукреція зображена в момент самогубства. Її фігура оголена на три чверті: чарівна груди, сяйво дорогоцінних каміння, драпірування багатою одягу – все передає красу і розкіш. Руки стискають кинджал, погляд прекрасних очей сумний… Художник відобразив не смерть, а найбільш драматичний момент – кинджал зараз встромитися в це прекрасне тіло. І нічого не можна запобігти і змінити…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)