Любитель абсенту – Едуард Мане

Любитель абсенту   Едуард Мане

Хто знає, чи зміг би Мане стати одним з основоположників імпресіонізму, якщо б його вчитель, живописець Тома Кутюр, не назвав картину “Любитель абсенту” – “гнусностью”. А адже молодий художник всю зиму 1858-1859 року захоплено працював, вважаючи, що створює шедевр, і учитель, а з ним публіка і журі Паризького салону, зможуть по достоїнству оцінити роботу. Надії не виправдалися: з Кутюром, Мане більше не зустрінеться з-за образи, а серед членів журі Салону, тільки Делакруа визнав картину.

Працюючи над “Любитель абсенту” , Е. Мане все ж дотримувався вимог школи Кутюра, експерти відзначають підготовку полотна як того вимагала академічний живопис, розподіл тіней відповідає встановленим стандартам. Правда, помітний і ряд обгрунтованих недоліків.

На жаль, наставник і художні критики, змогли помітити в роботі тільки п’янички парижанина, яких багато ошивалось в районі Лувру. Дуже радів картині лахмітник Колларде, позувала художнику, згодом він постійно відволікав Мане, який працював у майстерні. Вважають, що друг художника – поет Бодлер, зумів змусити Мане побачити в спившемся старьевщике відповідний образ для створення картини.

Абсент, був домалювано Мане трохи пізніше. На його думку, це додало роботи виразності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)