Любителька абсенту – Пабло Пікассо

Любителька абсенту   Пабло Пікассо

Абсенту, цього популярного напою, присвячена жодна картина великих майстрів. Досить згадати яскраву і сильну за своїм впливом роботу Дега “В кафе”, яку часто також називають “Любителька абсенту”. Пікассо не зміг обійти бік цю тему, написавши дивовижну і дуже впізнавану картину в 1901 році.

У цей період майстер захопився творчістю Дега, Гогена і Тулуз-Лотрека, перейнявши від них особливості побудови композиції і незвичайний тонкий колірний колорит.

Картина дивно точно передає невловиму романтику французького кафе початку 20 століття, де завсідники в тісному обстановці коротають вечори за келихом міцного дурманного напою.

Полотно позбавлене всього надмірної, зайвої. Пікассо вперше вдався до узагальненої трактуванні, залишивши на картині тільки найголовніше – фігуру жінки. Вона задумчива і закрита. В очах читається надзвичайна зосередженість на своїх думках, на губах майнула гірка саркастичная усмішка. Права рука героїні непропорційно велика, і в цьому теж можна угледіти прихований сенс – жінка ніби загораживается від зовнішнього світу, прагне захистити себе. Особа незграбно, проте, володіє більшою жвавістю, ніж інша фігура, ніби виліплені з каменю і нерухомо застигла. Образ трагічний і одночасно надзвичайно напружений.

Картина позбавлена складних півтонів, витіюватою техніки – автор сухо і лаконічно, однак, повністю розкриває внутрішній світ жінки за келихом абсенту. Одні бачать в ній глибоко нещасного чоловіка, заглибленого у свої невеселі думки, інші ж сміють припустити, що зображена на картині представниця художньої богеми, так як саме в цьому творчому колі був такий популярний абсент.

Для втілення сюжету художник вибирає контрастні кольори – синій, бордовий. Цей незвичайний колорит покликаний підкреслити занедбаність і самотність головної героїні.

Сьогодні цю роботу можна побачити в Ермітажі, вона справляє колосальне враження за силою драматизму. Зображення любительки абсенту пензля Пікассо стало дуже популярним – дуже багато зроблено стилізованих малюнків, сувенірів, зустрічаються навіть футболки зі знаменитої японської героїнею.

Картина стала однією з останніх “різноколірних” робіт Пікассо, дуже скоро майстер поринув у глибоку печаль і тугу свого “блакитного” періоду.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Любителька абсенту – Пабло Пікассо.