Любов окриляє – Адольф Бугеро

Любов окриляє   Адольф Бугеро

Кохання окрилює Картина початку XX століття “Кохання окрилює” написана автором, Адольфом Бугеро, під завісу його творчості і життя. В силу своєї досвідченості і мудрості у своїх останніх роботах Бугеро вихлюпував особливо зворушливі сюжети, наповнені любов’ю і душевним теплом. Переживши чимало втрат, художник прагнув виразити почуття у сюжетах полотен. “Кохання окрилює” – як поетичні рядки наповнені римою оповідання і манерою виконання.

Полотно, запропоноване для споглядання, належить до жанру казки. У складній градації епох в мистецтві “Кохання окрилює” відноситься до салонного академізму. У ньому автор Адольф був неперевершеним майстром. Більш того, не можна упускати з уваги розміри самої картини. У написанні роботи Бугеро прагнув до автентичності масштабів, втім, лист в натуральну величину переслідувало всі роботи майстра. Подібна мішанина нюансів підживлює майстерність художника у зображенні чуттєвих моментів життя людини.

Поряд із закоханою дівчиною в картині уживається міфічний персонаж за мотивами римських історій – Амур. Завдяки появі в сюжеті шибеника зі стрілами вловлюється задум Бугеро. Любов, і все, що пов’язане з цим почуттям, не завжди має оповідь в образі почав чоловічого і жіночого. Дівчина художника закохана в уявного персонажа. Його немає на полотні. Бути може статися, предмет любові – бестелесная сутність, наприклад Бог, чи герой, який зовсім не відчуває взаємності до героїні. Її руки злетіли до неба, немов крила.

Назва полотна можна зрозуміти буквально в цьому випадку. Ще мить, і дівчина здійметься над світом. Вона тягнеться до Амуру, не відомо бачить його образ закохана. Скільки стріл любові ще пронзят її тіло? Маленький Бог тягнеться за наступною партією колючих паличок…

Вловлюючи зміст роботи, на думку спадає ще одне пояснення благання дівчини. Її руки просять любові, яка проходить повз її спустошеного тіла. І ось вона вже поруч. Така інтерпретація має право на існування, з огляду на скорботу і тугу в очах героїні. Тепер можна зануритися в звичну суєту фарб Бугеро. Полотно дуже тепле і світле. “Холодні” тіла з прозорою шкірою віддають присмаком меду. Колорит теплого спектру торкнув навколишнє картинку. Це трава і дальній план заростей. Сама побудова композиції зав’язано на героях, які досить великі для розмірів картини. Незважаючи на їх тяжкість, і дівчина, і Амур рівноважного вписані в сюжет. Вони мовчки оповідають про зародження почуттів, давнє яких може бути лише всесвіт, і вони окриляють.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)