Любов Паріса і Олени – Жак Луї Давид

Любов Паріса і Олени   Жак Луї Давид

Картина французького художника Жака Луї Давида “Любов Паріса і Олени”. Розмір картини 144 x 180 см, полотно, олія. За картину “Велізарій” художник отримує від Академії мистецтв в якості особливої привілеї квартиру в Луврі. У майстерні Давида починають працювати учнями Друе, Фабр, Жироде, Викар.

У 1776 році директором Управління королівськими будівлями графом д Анживийе з метою “оживити чесноти і патріотичні почуття” французів було замовлено Давиду історичне полотно на сюжет з “Римської історії” Ролла “Клятва Гораціїв”. Жак Луї Давид працював над ним у Римі та його показ тут викликав справжню сенсацію. “Героїчний” стиль полотна зі строгим і чітким розташуванням застиглих у клятві єднання фігур Гораціїв на тлі доричної колонади, викликав багато наслідувань.

Сучасники віднесуть картину до революційної творчості художника, назвавши його самого провісником революції. Інший, ідилічною, лінії в європейському класицизм другої половини 18 століття співзвучно полотно “Любов Паріса і Олени”. Ця картина починає у творчості художника серію анакреонтических сюжетів, в яких прославляються любов, насолоду земними радощами життя, гармонією природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)