Любов серед руїн – Едвард Берн-Джонс

Любов серед руїн   Едвард Берн Джонс

Любов серед руїн Берн-Джонса приносить більше 22 мільйонів доларів на лондонському Christie 11 липня 2013 року. Це встановлює новий світовий рекорд для творчості художника, третя найвища ціна на аукціоні для вікторіанської живопису, і висока ціна, коли-небудь протягом 19-го століття віддана за продаж вікторіанської живопису в Лондоні.

Закохані майже завжди – егоїсти. Їм немає справи до оточуючих, та що там до оточуючих, до всього іншого світу! Головне, скоріше усамітнитися, насолодитися товариством одне одного, дорожити кожною миттю, проведеним наодинці з коханою істотою. Причому, аж ніяк не завжди для інтимної близькості, до якої ще треба дорости і дозріти.

Англійський художник Едвард Берн-Джонс, чия картина “Любов у руїнах” на аукціоні влітку 2013 ода була продана за несподівано нечувану суму, не настільки відомий широкій публіці, хіба що знавцям мистецтва. Але і його скромний талант, можливо, ще чекає своєї години і адекватної оцінки.

Саме слово “руїни”, якщо не бачити картини, налаштовує на декадентський лад – мимоволі починаєш уявляти собі руїни, що панує всюди хаос, можливо, навіть мертві тіла. Однак, це обмануті очікування, що, втім, і втішно. Місце, де художник “підгледів” за двома закоханими, складно назвати руїнами в прямому сенсі цього слова – це, швидше, спорожнілий замок, у внутрішніх дворах і переходах якого бурхливо розрослися бур’яни і навіть дерева. Примостившись на східцях ганку, юна пара немов завмерла.

Хлопець замріяно прикрив очі і схилив голову до волосся коханої. Вона судорожно обняла його за шию і напружено вдивляється кудись вдалину. На обличчі читаються тривога і переляк, дівчина ніби провидить прийдешні нещастя, що їм не бути разом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)