Любовна гамма – Жан Антуан Ватто

Любовна гамма   Жан Антуан Ватто

Картина французького живописця Антуана Ватто “Любовна гамма”. Розмір картини 51 х 59 см, полотно, олія. Картина також відома як “Пісня Любові” або “Любовна арія”. Ця картина була однією з робіт художника, з яких після смерті Ватто були зроблені майстром гравюри Ле Бас.

Згодом ці гравюри увійшли до збірки творів Ватто, публікацію якого здійснив друг художника і його колишній патрон Жан де Жюльенн в 1736 році. Малюнки Ватто для цієї картини також збереглися і знаходяться в британському музеї.

Композиція картини будується на зображенні взаємовідносин гітариста в яскравому кольоровому театральному костюмі і дівчата. Головний центр картини зміщений до фігури і до ніг музиканта, композиція діагоналлю розгортається від ніг дівчини через нотні листи до вершини грифа гітари.

Мармуровий бюст бородатого філософа, розташований вище музиканта, може означати спробу залучення художником як алегорії філософського поняття “томління духу”. На другому плані картини, праворуч, Ватто зобразив людей, зайнятих власними турботами і не звертають ніякої уваги на головних героїв полотна французького живописця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)