Людина з притулку, в циліндрі – Вінсент Ван Гог

Людина з притулку, в циліндрі   Вінсент Ван Гог

Ван Гогу подобалося працювати з людьми з будинку престарілих. Малюнки цієї серії виразно свідчать про помітний прогрес Вінсента, порівняно зі спробами здійсненими, скажімо, роком раніше. Наполеглива праця принесла свої плоди, і його художні навички насправді ставали більш зрілими. На початку 1883 року Ван Гог використовує ту саму тему – людей похилого віку – але тепер вони постають вже в образі побачили життя моряків. Він досягає бажаного ефекту з допомогою пошарпаної зюйдвестки і дощовика.

Ван Гог створив, щонайменше, вісім портретів рибальського серії. Сьяар Ван Хойгтен з Музею Ван Гога вважає, що Адріан Якоб Зюйдерланд послужив моделлю для двох портретів серії: Рибак в зюйдвестке з трубкою і Рибак в зюйдвестке з трубкою, сидячий.

Вінсент Ван Гог був пристрасним шанувальником портретного живопису, і невтомно малював людей, – як олівцем, так і маслом. З самого дитинства Вінсент співчував бідним, і тому велика частина його робіт присвячена саме людям, що зазнає позбавлення. Обидві серії малюнків побудовані на яскравому контрасті: з одного боку – грубувата реалістичність навчених життєвими перепитіями осіб, з іншого – симпатія і співчуття, пом’якшувальні грубість сюжету.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Людина з притулку, в циліндрі – Вінсент Ван Гог.