Людський доля I – Рене Магрітт

Людський доля I   Рене Магрітт

Бельгійський художник, представник сюрреалізму Рене Магріт навчався в Брюсселі в Академії мистецтв. У його ранніх роботах відчувався вплив футуризму і кубізму. В 1925, зблизившись з дадаїстами, він співпрацював у заснованому ними журналі “Эзопаж” , а знайомство з поезією сюрреалістів і живописом Кіріко призвело до змін у його творчості. У 1926 художник створив свою першу сюрреалістичну картину “Заблукав жокей” .

Художник захопився літературою і сучасної філософії, що знайшло відображення в його творчості. Картина “Людський доля I” була написана в той період, коли художника цікавила проблема глядацького сприйняття, ілюзорність простору. У роботах цього часу він вдавався до складних символів, всіляких ефектів. Виникала при цьому гра відображень, суміщений та співставлень образів, виявлення прихованих ефектів і явищ отримували у творчості художника психологічне і філософське осмислення.

Інші відомі твори: “Зрада образів”. 1928-1929. Музей мистецтв, Лос-Анджелес; “Достовірність пробілу”. 1965. Національна галерея, Вашингтон; “Ключ до полів”. 1936. Музей Тіссен-Борнеміса, Мадрид; “Прогулянка Евкліда”. 1955. Інститут мистецтв, Міннеаполіс; “Неприпустиме відтворення”. 1937. Музей Бойманс ван Бенингена, Роттердам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Людський доля I – Рене Магрітт.