Мадам Матісс (Зелена смуга) – Анрі Матісс

Мадам Матісс (Зелена смуга)   Анрі Матісс

Картина “Мадам Матісс” була написана художником в 1907 році. Тут він зобразив свою дружину – мадам Матісс. Треба сказати, що коли полотно було представлено на загальний огляд, суспільство охопило непередаване відчуття, і це було не почуття захоплення. Люди не могли зрозуміти, як можна було зобразити настільки близької людини такому потворному світі. Та й сучасні шанувальник таланту художника не знаходять особливої краси в такому зображенні.

Однак, якщо розглянути картину більш детально, можна зрозуміти, наскільки геніальним був її творець. Великими, сміливими мазками художник відобразив щось більш важливе, ніж просто гарний портрет дружини.

Матісс відрізнявся тим, що завжди писав “душею” тобто, він писав те, що відчував, розумів, як бачив сам. Можливо, його бачення не завжди відповідало звичним критеріям, але від цього воно було не менше, а швидше, більш глибоким.

Художник насолоджувався грою фарб. Деякі критики стверджують, що таке колірне рішення досить сміливе навіть для полотен Матісса, однак саме ця насиченість колірної гами, поєднання, здавалося б, непоєднуваних тонів, дозволило відобразити художнику істинний характер жінки.

Картина має ще одну назву -“Зелена лінія”. Ця лінія проходить по центру особи та центру всієї картини, виділяючи строгий, прямий ніс. Зелений колір тінню переходить під очі і окреслює овал обличчя, ніби, відокремлюючи його від фонових фарб.

Самі очі не настільки виразні, скільки яскрава і впевнена лінія брів, що видає досить скритний і владний характер їх власниці. Чорний колір волосся кричить про категоричності і рішучості, а сині відблиски тільки підсилюють ці якості. Фон портрета виконаний більш великими мазками і розділяє весь простір на три різні кольорові площини. Тут і яскравий, червоний колір пристрасті, і холодний бузковий тон і мирна зелена пастель. Для Матісса це не просто випадковий набір фарб, це гама почуттів, якими володіла його дружина.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадам Матісс (Зелена смуга) – Анрі Матісс.