Мадам Ріго, мати художника, у двох портретах – Гіацинт Ріго

Мадам Ріго, мати художника, у двох портретах   Гіацинт Ріго

Серед французьких майстрів ХVІІ-ХVІІІ ст. Гіацинт Ріго належить до числа тих портретистів, чиї твори стали зразком для європейських художників XVIII століття. Ріго навчався в Королівській Академії живопису і скульптури в Парижі. Його захоплювало портретна творчість Рубенса, Ван Дейка, Рембрандта.

В 1733 році він став ректором Королівської Академії. Художник писав портрети членів королівської сім’ї і аристократів, вчених і поетів. Він вдавався до пишних театралізованим ефектів, надавав велике значення деталей костюма, але при цьому не забував про індивідуальній характеристиці моделі. Ріго був спостережливий і ставився з увагою і симпатією до моделлю.

Подвійний портрет матері здається звичайною штудией, виконаної з теплотою, але без сентиментальності. Ми бачимо двох жінок з однією особою, але з різним настроєм і характером. Інші відомі твори: “Портрет Людовіка XIV, короля Франції”. 1701. Лувр, Париж; “Портрет Філіпа V Іспанської”. 1700. Лувр, Париж; “Портрет Б. Фонтенеля”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадам Ріго, мати художника, у двох портретах – Гіацинт Ріго.