Мадемуазель Кароліна Рів’єр – Жан Огюст Домінік Енгр

Мадемуазель Кароліна Рівєр   Жан Огюст Домінік Енгр

Жан Огюст Домінік Енгр – один з найбільших портретистів XIX ст. Однак сам художник не вважав портрет головним жанром у своїй творчості. Його набагато більше захоплювала робота над історико-мифологи-етнічними, релігійними композиціями. Тим не менш саме портрет прославив художника. Перші навички в живопису Енгр отримав у свого батька – мініатюриста і скульптора.

Потім він вступив до Королівської Академії в Тулузі і з 1797 р. працював у майстерні Ж. К. Давида. Енгр був обдарованим музикантом, і його почуття гармонії знаходило відображення в живописних творах, у створенні дивно пластичних, одухотворених образів. Портрети художника сповнені захопленням перед моделлю і прагненням до глибокого осягнення суті характеру. У кожному образі є тонко спостережена і тактовно відображена краса.

Працюючи над портретом, майстер буквально “закохувався” у свою модель і дарував це почуття глядачам. Портрет мадемуазель Рів’єр – відомий твір майстра, виконане в стилістиці Леонардо да Вінчі: злегка розгорнута до глядача поза, загадкова посмішка. Але передана емоційність образу дозволяє говорити про психологизме і проникненні в характер моделі. Інші відомі твори: “Портрет Н. Д. Гур’єва”. 1821. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Апофеоз Гомера”. 1827. Лувр, Париж; “Турецька лазня”. 1863. Лувр, Париж; “Велика одаліска”. 1814. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадемуазель Кароліна Рів’єр – Жан Огюст Домінік Енгр.