Мадонна Ансидеи – Рафаель Санті

Мадонна Ансидеи   Рафаель Санті

Вівтарна картина Рафаеля Санті “Мадонна Ансидеи” написана художником у Флоренції; молодому живописцю ще не виповнилося й 25 років. Розмір картини 209,6 x 148,6 см., дерево, олія. У Флоренції Рафаель Санті продовжив свої пошуки в області великої урочистій вівтарної композиції, використовуючи досягнення флорентійських майстрів.

В цьому відношенні крім Леонардо да Вінчі, Рафаель був чимало зобов’язаний і повчанням фра Бартоломео. Зразком творів Рафаеля такого роду може служити монументальна картина “Мадонна з Іоанном Хрестителем і святим Миколаєм” так звана “Мадонна Ансидеи”. Нарешті, в “Положенні у труну” великої багатофігурною композицією, Рафаель поставив перед собою більш складне завдання – зрівнятися з великими флорентійцями – Леонардо і Мікеланджело – в глибокому драматичному тлумачення теми.

Окремі драматичні і пластичні мотиви в цій картині безпосередньо сходять до Мікеланджело: голова і тіло Христа до його скульптурній групі “П’єта” , фігура жінки, яка впала в непритомність Марію,- до його ж “Мадонні Доні” . Але “Положення в труну” не стало справжньою удачею Рафаеля – його хист поки що не дозріла для вирішення такого складного задуму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна Ансидеи – Рафаель Санті.