Мадонна дель Розаріо – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Мадонна дель Розаріо   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина італійського художника Караваджо “Мадонна дель Розаріо” широко відома також під іншою назвою “Мадонна чоток”. Розмір картини 365 x 250 см, полотно, олія. Спочатку картина Караваджо призначалася для вівтаря церкви Сан Доменіко в Неаполі, але потім була виставлена на продаж.

У вівтарних картинах “Мадонна дель Розаріо”, а також “Мучеництво апостола Петра” і “Звернення Савла” Караваджо знаходить тонкий баланс між драматичної патетикою і зухвалими натуралістичними деталями.

З листа молодого Пітера Пауля Рубенса герцогу Мантуанскому від 15 вересня 1607 року з Неаполя. “…Я побачив щось чудове, створене Караваджо, яке виконане тут і тепер призначене для продажу… Це дві прекрасні картини Мікеланджело да Караваджо. Одна – “Мадонна дель Розаріо”, і вона виконана як вівтарна картина. Інша картина середніх розмірів з напівфігурами – “Юдифь, що вбиває Олоферна”…” Від картини до картини зростає трагічна сила образів Караваджо.

В “Положенні у труну” на глибокому темному тлі яскравим світлом виділяється тісно згуртована група близьких Христу людей, опускаючих його тіло в могилу. Вони грубуваті і стримані в своїх почуттях, але рух кожного відзначено особливою зібраністю. І тільки підняті в патетичному пориві відчаю руки Марії відтіняють сувору скорботу інших персонажів, складаючи контраст з гнітючої вагою неживого тіла Христа. Могильна плита, у краї якої зупинилися несуть тіло, підкреслює статуарность, монолітність всієї групи, уподобленной своєрідного монумента. Точка зору знизу підсилює враження величності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна дель Розаріо – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.