Мадонна і немовля з благословенням – Джованні Белліні

Мадонна і немовля з благословенням   Джованні Белліні

Картина живописця Джованні Белліні “Мадонна і немовля з благословенням”. Розмір картини 85 x 118 см., дерево, олія. “Мадонни” венеціанського художника є особливою темою в творчості майстра. Ці картини створювалися Белліні не для церковного інтер’єру, але для камерного простору будинку або приватної капели.

Фігуру Пресвятої Діви художник любить поміщати на тлі відкритого пейзажу, іноді відокремлюючи її шматком кольорової тканини, по боках від якого глядач бачить йдуть дали. Спокій, ясна натхненність характерні для всіх кращих робіт зрілого періоду Белліні. Такі й численні мадонни художника: наприклад, “Мадонна з деревцями” або “Мадонна і немовля з благословенням” , вражаюча пленерного живопису светоносностью.

В пейзажі не тільки правдиво передано вигляд природи терраферми – широкі рівнини, м’які пагорби, далекі синіючі гори, але розкривається в плані ніжної елегії поезія праць і днів сільського життя: пастух, відпочиваючий у своїх стад, селянин, який зупинився біля колодязя.

У цьому по-весняному прохолодному пейзажі, настільки суголосному тихої ніжності Марії, спокійно, благоговійно і урочисто притримує дитину, вже досягнуто то особливу єдність, внутрішній співзвуччя дихання життя природи і духовного життя людини, яке так характерно для венеціанської живопису Високого Відродження. Не можна не зауважити принагідно, що у трактуванні образу самої мадонни, що носить кілька жанровий характер, помітний інтерес Белліні до мальовничого досвіду художників північного Відродження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна і немовля з благословенням – Джованні Белліні.