Мадонна із святою Маргаритою та іншими святими – Франческо Пармиджанино

Мадонна із святою Маргаритою та іншими святими   Франческо Пармиджанино

Картина Пармиджанино “Мадонна із святою Маргаритою та іншими святими”. Розмір картини 222 x 147 см, дерево, олія. Повна назва картини – “Мадонна із святою Маргаритою, апостолом Петром святим Ієроніма і архангелом Михаїлом”. В еволюції маньєризму можна простежити два основних етапи.

Перший з них охоплює 20-30-ті роки 16 століття і включає в себе творчість ряду живописців римсько-тосканського і эмилианского кола. Вже в ці роки маньєризм визначається як напрям, противостоящее передовим, заснованим на ренесансних традиціях устремлінням італійського мистецтва. Мікеланджело, ряд майстрів Венеції і терраферми вирішують в обстановці всі сгущающейся феодальної реакції нові проблеми, які ставила перед ними дійсність, тему трагічної складності взаємин особистості і світу, з ренесансних гуманістичних позицій.

Зберігаючи віру в значущість людини, вони розвивають і збагачують принципи ренесансного реалізму, втілюючи в образній формі найбільш актуальні ідеї свого часу. У той же час прихильники маньєризму в цей смутний період пишуть картини в основному на біблійні сюжети, більше роблячи акцент на зовнішню красивість зображуваних моделей.

Композиційно справжня картина побудована за принципом “змеевидно-спіралеподібного” безперервного руху до центру картини, при тому, що персонажі зображуваного на картині події знаходяться у відносному спокої. Беручи до уваги, що основними діючими особами багатьох картин італійського художника є Богоматір з маленьким Христом, таке композиційне рішення цілком виправдане.

В останні десять з невеликим років свого недовгого життя Пармиджанино виконав три кращі свої релігійні картини – “Мадонна із святою Маргаритою та іншими святими” , “Мадонна з трояндою” і прославлену “Мадонну з довгою шиєю” , стали його своєрідним творчим заповітом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Мадонна із святою Маргаритою та іншими святими – Франческо Пармиджанино.