Мадонна каноніка ван дер Пале – Ян ван Ейк

Мадонна каноніка ван дер Пале   Ян ван Ейк

Замовником картини був канонік ван дер Пале. Як і в “Мадонні канцлера Роліна”, ван Ейк намагається показати присутність божественного в дійсному світі. Канонік показаний в реальному, пізнаваному палаці, в хорі соборної церкви Св. Донациана в Брюгге, що надає реальність Марії з Немовлям. Поруч Св. Георгій І Св. Донациан.

Дослідники вважають, що коли картина висіла в, тепер зруйнованої церкви і відображала дійсний інтер’єр. Портрет його вражає глибоким проникненням в саму суть характеру. У всіх деталях картини ван Ейк домагається враження найбільшою матеріальності і речовій відчутності. Буквально відчутна пергаментна шкіра старого, Каноніка ван дер Пале, з її сухими зморшками і складками або жорстка світиться золотим шиттям парча ризи Архієпископа Донациана, його митри з дорогоцінними каменями.

З іншого боку – світ Біблії: милосердний Бог послав сина, Христа Спасителя, в світ по обидва боки трону – зображення Адама і Єви, над ними: спокута гріха – Можливо через владу віри. А в глибині – колони арок зі сценою Авраам жертвує своїм сином Яковом, підкоряючись Богу. А поруч святі і смертний Марія і Немовля дивляться на замисленого старого, в руках у них Букетик квітів і папуга – натяк на Райський сад.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)