Мадонна Конестабіле – Рафаель Санті

Мадонна Конестабіле   Рафаель Санті

Картина Рафаеля Санті “Мадонна Конестабіле” створена художником у двадцятирічному віці. Розмір картини, діаметр 18 см, дерево, олія, перенесено на полотно. “Мадонна Конестабіле” дуже невелика картина у формі тондо. У цій картині молодий художник Рафаель створив своє перше чудове втілення образу мадонни, який займав у його мистецтві виключно важливе місце.

Образ прекрасної молодої матері, взагалі настільки популярний в ренесансному мистецтві, особливо близький Рафаелю, дарування якого було багато м’якості і ліризму. У картині “Мадонна Конестабіле” художник представив Марію з немовлям за читанням книги на тлі прозорого умбрийского пейзажу з пологими пагорбами навколо озера і тонкими безлиственними деревами. Виконані серйозності особи відрізняються ніжною-, бережний моделировкой. Синій плащ Марії тонко узгоджений кольору з блакитним небом, з холодними відтінками зелених пагорбів, озера і далеких сніжних гір, і в цілому колірний лад картини народжує враження світлої чистоти.

Подібна концентрація тут посилена як в самому дії – Марія і немовля Христос взаємно об’єднані тим, що погляди обох спрямовані на книгу, – так і в композиції – в плавному узагальненому силуеті мадонни, в лініях фігури немовляти, таких контурах картини, і, нарешті, в тому, що сама форма картини “Мадонна Конестабіле” з круглим обрамленням надає образним Задумом характер особливої завершеності. Форма тондо застосовувалася і в кватроченто, але там вона використовувалася інакше: або композиція будувалася без належного використання можливостей картини круглих обрисів, або, навпаки, обриси картини підкоряли собі природність групування фігур, кілька підкреслено виділяючи ефекти лінійного ритму.

На відміну від майстрів 15 століття в картині молодого художника Рафаеля Санті намітилися нові якості, коли гармонійне композиційне побудова не сковує образи, а, навпаки, сприймається як необхідна умова того відчуття природності і свободи, яку вони породжують.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна Конестабіле – Рафаель Санті.