Мадонна під балдахіном – Рафаель Санті

Мадонна під балдахіном   Рафаель Санті

20 липня 1506 року багатий купець Риньери ді Бернардо Деї, нещодавно спостерігав за завершенням будівництва розкішного родинного палацу на площі Санто Спіріто, заповів спадкоємцям забезпечити всім необхідним свою капелу в церкви Санто Спіріто і подбати про вітражі та вівтарній картині. Після смерті Риньери 30 вересня, ймовірно, саме його єдиний син П’єро і замовив картину Рафаеля, іменовану зараз “Мадонна Бальдаччино” .

Трон Богоматері оточують святих: Св. Бернар, якому присвячена капела, як іменувався і купець, і Апостол Петро, чиє ім’я носив замовник, а також Св. Августин, і, ймовірно, Апостол Яків старший.

Проте в 1508 році Рафаель поїхав у Рим, і робота залишилася незавершеною. Після смерті Санніо Балдассарре Турини, начальник папської канцелярії і виконувач духівниці художника, розпорядився помістити картину в свою капелу в соборі міста Пешиа, побудовану в 1540 році. Звідти в 1б97 році Фердинандо де Медичи привіз її в палац Пітті.

Фердинандо де Медичи любив збирати вівтарні картини в своїх апартаментах палацу Пітті. “Мадонна під балдахіном”, доповнена зверху дошкою висотою 32 см, розміщена в “са camera dei cimbali” – музичному салоні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Мадонна під балдахіном – Рафаель Санті.