Мадонна Ручеллаи – Дуччо ді Буонінсенья

Мадонна Ручеллаи   Дуччо ді Буонінсенья

15 квітня 1285 р. громада Марії флорентійської церкви Санта Марія Новела доручила Дуччо написати великий образ Мадонни для їх капели. У XVI ст. цю картину перенесли в іншу каплицю цієї церкви, в капелу Ручеллаи, звідси і назва картини. Ця форма вівтарного образу з трикутним фронтоном була звичайною в італійського живопису XIII в.

Широка розписана рама, прикрашена полуфигурними зображеннями Ісуса, двадцяти чотирьох пророків і домініканських святих, у тому числі мученика Петра і засновника громади, рідко зустрічається серед збережених пам’яток тієї епохи. Майже весь простір картини заповнює одягнена в синьо-зелений плащ бестелесная фігура Мадонни, сидить на багато прикрашеній різьбленням дерев’яному троні. На колінах вона тримає немовля в білому з золотом вбранні. Трон цариці Небесної з благоговінням спускають на землю уклінні ангели, по три з кожної сторони.

Деталізоване, просторове зображення трону підкреслює правдоподібність сцени. Зображення трону, показаного в ракурсі трохи збоку, слід традицій майстрів старшого покоління, його можна порівняти зі станкового картиною Гвідо да Сиена і з ассизской фрескою Маеста” Чімабуе. Однак безпосереднє ліричне зображення Мадонни і повітряні фігури ангелів чужі пластичним фігур Чімабуе, в них знаходять подальший розвиток скоріше прагнення сучасної сієнській школи в дусі французької готики. Легка декоративна гра ліній на картині Дуччо, мальовничість прозоро сяють, теплих кольорів – нові явища в італійського живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна Ручеллаи – Дуччо ді Буонінсенья.