Мадонна – Сімоне Мартіні

Мадонна   Сімоне Мартіні

Сімоне Мартіні – один з найвизначніших майстрів сієнській школи XIV століття. Мистецтво Сієни перебувало під впливом північної готики. Нарядність, декоративність, витончена витонченість-риси, що відрізняють живопис Сієни,- характерні і для Сімоне Мартіні. Разом з тим, на нього вплинула творчість одного з перших майстрів італійського Відродження, флорентійського живописця Джотто.

Глибоко одухотворене мистецтво Сімоне Мартіні співзвучно ліричної поезії Франческо Петрарки, з яким художника пов’язувала велика дружба. Для Петрарки Мартіні написав портрет Лаури, ніжно улюбленої поетом і оспіваної ним у віршах. Картина Мадонна” відноситься до пізнього періоду творчості Сімоне Мартіні, часу перебування його на півдні Франції, в Авіньйоні, в 1339-1342 роках. Вона являє собою стулку диптиха, в якому була зображена сцена благовіщення.

У картині полонять гарне поєднання золотого фону з червоним і синім кольорами одягу, співуча плавність ліній, витончене рух тонких рук Марії. У подовжених пропорціях, вигнутому силует фігури відчувається вплив готики. Довгий час вважалося, що друга стулка із зображенням архангела Гавриїла, який приніс Марії звістку про майбутнє народження Христа,- втрачена.

Нині існує припущення, що цієї стулкою є що зберігається в Національній галереї Вашингтона Архангел”, розміри якого і орнамент обрамлення збігаються з ермітажної картиною. Мадонна” перебувала у зборах графа Р. С. Строганова в Римі. У 1911 році згідно із заповітом власника була передана в Ермітаж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)