Мадонна у славі з святими Себастьяном та іншими святими – Паоло Веронезе

Мадонна у славі з святими Себастьяном та іншими святими   Паоло Веронезе

Це полотно Веронезе створив для головного вівтаря церкви Сан-Себастьяно за замовленням Єлизавети Соранцо. Мадонна з Немовлям сидить на хмарах, як на троні. Її оточують музицирующие ангели. Фігури їх оповиті м’яким золотавим сяйвом. Відблиск небесного світла падає і на святих, поміщених автором в нижній частині полотна. Це світло вихоплює їх з навколишнього темного пейзажу, роблячи причетними слави Діви Марії.

“Мадонна у славі” написана Веронезе у стилі маньєризму. Переливаються кольору, сміливі контрастні тони, гармонійні пози і чіткі контури фігур – все це прикмети маньєризму. Відповідно до вже усталеної до того часу традицією художник надав деяким святим портретну схожість зі своїми замовниками.

Наприклад, у святої Єлизавети, що стоїть поруч зі святою Катериною Олександрійською, сучасник без зусиль міг дізнатися замовницю цього вівтарного образу – Єлизавету Соранцо. А святий Франциск, майже стосується хрестом плеча святого Себастьяна, – не хто інший, як Бенедетто Торлиони, настоятель монастиря св. Ієроніма.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна у славі з святими Себастьяном та іншими святими – Паоло Веронезе.