Мадонна в розарії – Сандро Боттічеллі

Мадонна в розарії   Сандро Боттічеллі

“Мадонна в розарії” – типова рання Мадонна Боттічеллі. Типаж Діви Марії органічно поєднує в собі риси героїнь Філіппо Ліппі і Андреа дель Верроккьо і разом з тим відзначено витонченістю лінійного ладу, характерного для Боттічеллі вже в початковий період його творчості.

Як і в інших Мадоннах майстра, написаних у 1469-1470 роках, композиція пронизана задумою і ліризмом. Теж саме з передачею пластичних об’ємів. Художник не захоплюється світлотіньовий моделировкой. Вирішальний акцент у виявленні форм він робить на лінії. Змальовуючи форми, його лінія допускає неправильності з анатомічної точки зору точності зображення. Але неправильності ці пояснюються не похибками в малюнку, а експресією Боттічеллі, яка грає провідну роль у його живописі. І головна тема відображення для нього не предметний світ, а область мрії, уяви.

Арка на колонах, що повторює форму рами картини, оточує постать Марії, що сиділа на кам’яній лаві, з Немовлям на руках. Боттічеллі вдалося передати об’ємність постаті і глибину простору. За спиною Мадонни видно сад з квітучими трояндами, які є одним із символів Богородиці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)