Мадонна в рожевій альтанці – Стефан Лохнер

Мадонна в рожевій альтанці   Стефан Лохнер

Стефана Лохнера називають одним із самих чарівних і вишуканих майстрів пізньої готики Німеччини. Він належав до кельнської школи. З початку 1430-х і до кінця своїх днів Лохнер жив і працював у Кельні. У період свого становлення художник пережив велике вплив творчості Р. Кампена.

Твори майстра відрізняються врівноваженістю композиції, м’якістю обрисів фігур і предметів, спокійним гармонійним колірним рішенням з яскравим світінням золота і характерних для пізньої готики “реалізмом деталей”.

У своїй творчості художник створив ідеал витонченою, одухотворено-граціозної краси, який знайшов втілення в образі Мадонни. Приклад тому – одне з кращих творів майстра – “Мадонна в альтанці рожевою”. Образи Мадонни Лохнера повторюються в його творах, як і ряд деталей. Цей своєрідний елемент стереотипності характерний для мистецтва тієї епохи, в яку творив Лохнер.

Інші відомі твори: “Вівтар св. патронів Кельна”. Собор, Кельн; “Богоматір з Немовлям”. Початок 1440-х. Стара пінакотека, Мюнхен; “Принесення у храм”. 1447. Музей Землі Гессен, Дармштадт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна в рожевій альтанці – Стефан Лохнер.