Мадонна з чижем – Альбрехт Дюрер

Мадонна з чижем   Альбрехт Дюрер

“Мадонна з чижем”. Вважається, що Дюрер написав її для старого Белліні. Мадонна тримає немовля, а у нього на ручці сидить чиж. Дитина простягає йому соску. Св. Іоанн в образі маленького хлопчика підносить Мадонні квіти. Чарівний пейзаж – синє південне небо, білі хмари, свіже зелене листя, червонувато – коричнева руїна – та святкові фарби складають принадність цієї картини, самої венеціанської за колоритом з усіх робіт Дюрера.

Картина виділяється в серії Мадонн, яких створив великий німецький художник Альбрехт Дюрер. Композиція дуже складна. Тут і янголята та вінок з квітами, і діти і центр все – Мадонна. Тут немає смутку на її обличчі, а піднесена мрійливість підкреслена поглядом вгору, до небесним висям, до творця.

Колорит картини надзвичайно яскравий, святковий. Така велика кількість фарб і відтінків навіяно, безумовно, венеціанської живописом. Художник часто бував у Венеції і знав роботи великих італійський майстрів Відродження. Німецька живопис більш стримана за кольором. І тут Альбрехт Дюрер теж виявився новатором. Він привніс у Північний Ренесанс таку яскраву і святкову колірну палітру, що його картини зазвучали життєрадісним настроєм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з чижем – Альбрехт Дюрер.