Мадонна з гранатом – Сандро Боттічеллі

Мадонна з гранатом   Сандро Боттічеллі

Боттічеллі була створена картина “Мадонна з гранатом” у 15 столітті в стилі ренесанс, яку розмістили в аудиционном залі Палаццо Веккьо.

Картина намальована у визначеному колі, в якому розташовуються ангели, вони оточують Мадонну, що тримає на руках немовля, складки плаща розміщені на колінах Мадонни біля малюка. Цим творцем були окреслені силуети фігур, деталі плавними лініями, які стрімко піднімаються то вгору, то спадають або перекручуються.

Завдяки цьому твір наповнює внутрішній рух і прихована тривога. На тлі жвавих янголят скромна Марія здається дуже сумною, що помітно в її очах, і цю ноту перехоплює малюнок гранату в руці не по роках серйозного дитини – який є символом Страстей Господніх.

Малюючи своє полотно, майстер немов хотів було додати більше славу жінці, ніж є у героїні його картини. Привабливо діє на глядача центр картини, що там зображено м’який жест жіночої ручки, який відразу притягує увагу.

Кожну деталь на цьому полотні майстер намагався зобразити максимально реалістично, що дуже помітно.

Великий лоб головної героїні твору обрамлене волоссям, які спускаються на плечі у вигляді золотистих завитків. У тілі дитини спостерігаються деякі диспропорції, що можна пояснити тим, що не було немовля, з якого художник змалював малюка, або він хотів надати їм мінливості, щоб як можна більше підкреслити неземне походження малюка.

Живописець у наявності мав особливий склад, завдяки якому на готовій картині він залишав почуття у глядачів, що є “незакінченість”. Так він напевно хотів залишити місце, на якому життя сама могла б зіграти головну роль і внести власні зміни в дане твір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)