Мадонна з Немовлям – Альбрехт Дюрер

Мадонна з Немовлям   Альбрехт Дюрер

Мадонна Дюрера – найчастіше юна, чарівна, з м’яким особою, з ніжними губами, задумливо з напівприкритими очима. Образ повторюється, варіюється, змінюється, Марія виглядає молодше, то старше, але в багатьох роботах – це одна і та ж жінка. Коли вдивляєшся в її втілення, здається – всі вони сходять до реального образу.

Де, коли зустрів Дюрер живий прообраз своєї Марії? Цього ми не знаємо. Його побратими і сучасники часто малювали і писали в образі Мадонни свою дружину. Але немає ні найменшого подібності між Агнес Дюрер, як він зобразив її на нечисленних малюнках в юності і в зрілі роки, і тим, як він зображував Марію.

Ми майже нічого не знаємо про особисте життя Дюрера, але бачимо, що якийсь жіночий образ постійно проходить, перетворюючись на Марію, через багато років життя художника, хвилюючи нас своєю живою красою і, бути може, пов’язаної з ним таємницею.

Марія в творах Дюрера дуже часто – щаслива, спокійна. Вона ще не відає, що чекає її сина. Грає вона з ним, тримає його на колінах, забавляє його грушею – вона прекрасна. А дитина – справжній малюк з великою круглою головкою, з пухкими ручками і ніжками в перетяжках, найчастіше голенький. Живе, земне людське дитя.

Щоб створити такий образ немовляти, потрібно багато дітей спостерігати і нескінченно малювати їх. А головне – любити. Людина віруюча, він обожнює не абстрактну релігійну ідею, а мати, яка дарує життя новій людині, пестующую, лелеющую його, обожнює Материнство – великий запорука безсмертя роду людського…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з Немовлям – Альбрехт Дюрер.