Мадонна з Немовлям – Андреа дель Сарто

Мадонна з Немовлям   Андреа дель Сарто

Андреа дель Сарто працював у той час, коли живопис Ренесансу перебувала в зеніті, тому творчість художника несе в собі всі риси того мистецтва. Особливо це проявилося в гармонійності, височини образів на картинах.

Але в той же час у творах майстра видно ознаки вже зароджувався маньєризму: витягнуті фігури, явна “постановочность” сцен, підкреслена вишуканість поз і жестів і ледве вловима “сладостность”, якій відзначена зовнішність персонажів. Представлена робота була виконана для церкви Сан Франческо у Флоренції, тому на полотні зображений святий Франциск.

Праворуч стоїть святий Іоанн Євангеліст. Назва картини пов’язано з дивними крилатими істотами, висіченими у високому рельєфі на постаменті. Джорджо Вазарі вважав, що це гарпії – чудовиська з грецької міфології, птиці з головами жінок.

Але швидше за все це зображення сарани з Апокаліпсису, на що вказує і фігура Іоанна Євангеліста, в одкровенні якого сказано: “І з диму вийшла сарана на землю, і дано їй міць, як мають міць скорпіони земні” . Зобразивши Богоматір стоїть над символами прийдешніх лих, художник підкреслив її роль рятівниці праведних.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Мадонна з Немовлям – Андреа дель Сарто.