Мадонна з Немовлям – Андреа Мантенья

Мадонна з Немовлям   Андреа Мантенья

Захоплення Мантенья Античністю і канонами краси цього періоду ясніше всього відбилися в його вівтарному образі “Мадонна з Немовлям, Іоанном Хрестителем і Марією Магдалиною”.

Скульптурна трактування героїв найбільш виразно видно в їх застиглих позах і складках одягу, ніби витесаних з каменю. В центрі картини Марія, при цьому її образ позбавлений якої-небудь царственості і височини. Молода, з юним простим обличчям Богоматір, швидше нагадує селянку.

Немовля на її руках зображений живим, з незвичним поворотом тіла. З боків від червоного, червоного крісла з геометрично правильним балдахіном, розташовуються Іоанн Хреститель і Марія Магдалина. В руках першого традиційна атрибутика – хрест овитой стрічкою, пророкує долю новонародженого, а саме про агнця, искупляющего гріхи.

Посудина для помазання знаходиться в руках Магдалини – її погляд спрямований на небо, вираз обличчя зосереджено і сумно. Фоном обраний пейзаж з різко контрастують квітами – темно-зеленим листям і блакитним небом. Це колірне протиставлення створює особливий настрій, що підказує, що врахувати це немовля вже визначена.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)