Мадонна з Немовлям і ангелами – Томмазо ді Джованні Мазаччо

Мадонна з Немовлям і ангелами   Томмазо ді Джованні Мазаччо

Лондонська галерея володіє центральною частиною поліптиху Мадонна з Немовлям і чотирма ангелами, замовленого Мазаччо в 1426 році для капели в церкві Санта-Марія дель Карміне у Пізі. Робіт Мазаччо чужий декоративний стиль, настільки поширений з живопису початку XV століття. У них, як і в творах його попередника Джотто, все підпорядковано перспективного побудови простору і використанню світлотіні. Ось і в Мадонну з Немовлям і ангелами декоративні елементи відходять на задній план.

Трактування образу, як і завжди у цього майстра, при видимій простоті має якусь свою, лише йому притаманною індивідуальністю і внутрішньою силою. Мадонна сидить на троні, побудованому строго за законами перспективи Джотто. Її фігура написана впевненими і чіткими мазками, що створює враження скульптурної об’ємності. Її обличчя спокійно і сумно, відчужений погляд спрямований в нікуди. Закутана в темно-синій плащ, Діва Марія тримає на руках Немовля, золотиста фігурка якого різко виділяється на темному тлі.

Глибокі складки плаща дозволяють художнику грати зі світлотінню, що теж створює особливий зоровий ефект. Дитина їсть чорний виноград – символ Євхаристії. Бездоганно намальовані ангели, навколишні Мадонну, надають картині додаткове емоційне звучання. (святі Ієронім і Іоанн Хреститель – єдина стулка, написана Мазаччо для двостороннього триптиха.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Мадонна з Немовлям і ангелами – Томмазо ді Джованні Мазаччо.