Мадонна з Немовлям і Іоанном Хрестителем – Сандро Боттічеллі

Мадонна з Немовлям і Іоанном Хрестителем   Сандро Боттічеллі

Ім’я Боттічеллі зазвичай викликає в пам’яті образ Мадонни. Майбутній художник жив і виховувався в патріархальній, глибоко релігійній сім’ї, що наклало відбиток на всю його подальше життя. “Мадонна з Немовлям і Іоанном Хрестителем” з колекції Лувра відноситься до розквіту його творчості, часу, коли він працював при дворі могутнього сімейства Медічі.

Картина була написана між 70-мі-85-м роками XV століття. У цій роботі все випромінює просвітлену лагідність, породжену гармонією почуття і малюнка. Художнику вдалося досягти враження вищої краси завдяки єдиній лінії, у м’якому зльоті хвилею охоплює Мадонну, фігури Немовляти та Іоанна Хрестителя. Всередині цього контуру відіграють лінії меншого масштабу, вони ховаються в драпіруваннях одягу, в тихій мелодійності рук, в облямівці прозорого покривала.

Цікаво, як Боттічеллі трактує руки своїх персонажів. В пальцях продовжується та ж гра ліній, гнучкість і грація, що і у всьому тілі, позбавленому мажорній пози, готовності до дії і окресленому з ніжною лагідністю м’яким, минорним контуром. Зневага до законів перспективи призводить до того, що задній план пейзажу не пов’язаний з фігурами переднього плану і існує як би окремо, в якості декорації. Всі три фігури наповнені ніжністю і м’яким золотавим сяйвом, особливо Немовля і обличчя Мадонни на темному тлі її плаща і пейзажу.

Найбільш яскраві червоні деталі в одязі Мадонни, Немовляти та Івана ритмічно узгоджені один з одним і з рухом рук і доповнюють повну ліризму кольорову гаму картини. В образах більш пізніх Мадонн, створених під впливом аскетичних проповідями Савонароли, сумний і розчарований художник відходить від прагнення знайти втілення вічної краси.

Обличчя Мадонни на його картинах стає безкровним і блідим, очі – повні сліз. Ці особи ще можна порівняти з середньовічними образами Богоматері, але в них немає урочистої величі Цариці Небесної. Скоріше це жінки нового часу, багато изведавшие і пережили. “Мадонна з Немовлям і Іоанном Хрестителем” надійшла до Лувру у 1824 році. Імовірно вона була куплена в Тоскані директором Лувру бароном у іван-Деноном.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з Немовлям і Іоанном Хрестителем – Сандро Боттічеллі.