Мадонна з Немовлям і прядкою у вигляді хреста – Луїса де Моралеса

Мадонна з Немовлям і прядкою у вигляді хреста   Луїса де Моралеса

В житті і творчості Луїса де Моралеса, прозваного в XVIII ст. “Божественним” багато загадкового. Залишається нез’ясованим, у кого навчався художник, як відбувалося його творче формування. Відомо, однак, що він прожив майже все життя в Бадахосе, мав майстерню, користувався заступництвом Міської ради та єпископа дон Херонімо Суареса.

У 1561 Моралес був запрошений до Двору в Ескоріал, але написана ним картина “Хресний шлях Христа” не сподобалася Філіпу II, і майстер повернувся в Бадахос. Творчість Моралеса займає відокремлене місце в іспанському мистецтві. Це пов’язано з тим, що художник жив у провінції і був осторонь від модних течій того часу.

З іншого боку, ізольованість сприяла прояву його індивідуальності. У живопису Моралеса з’єдналися іспанська містика і народна побожність, експресивність і ідеалізована відчуженість, піднесеність і холодне благородство образів, характерні для естетики маньєризму.

До кращих творінь художника відносяться не великі розповідні цикли, а твори, присвячені окремим героям і темі християнської жертовності. До таких робіт належить представлена картина. Інші відомі твори: “Се людина”. Музей Королівської Академії мистецтв Сан-Фернандо, Мадрид; “Мадонна з Немовлям”. Ок. 1570. Прадо, Мадрид.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Мадонна з Немовлям і прядкою у вигляді хреста – Луїса де Моралеса.