Мадонна з Немовлям і святими – Джованні Белліні

Мадонна з Немовлям і святими   Джованні Белліні

Великий вівтар роботи Белліні для капели у північному крилі церкви Сан Дзаккария у Венеції був виготовлений в 1505 р. Подібна композиція – Свята Діва з Немовлям на колінах і святими, зазвичай чотирма або шістьма, по обидві сторони від неї, відома як Святе співбесіду, – створює більш затишну, серцеву обстановку ніж урочиста тема Маэсти, і користувалася успіхом у венеціанських художників епохи Відродження.

На картині представлена залита золотистим сяйвом Свята Діва, восседающая з Немовлям на руках на узвишші, в глибині високою екседр. Ні Свята Діва, ні Дитина не дивляться на глядача, занурені у свої думки, піднесена рука Немовляти нагадує жест благословення.

Голови св. Петра і св. Ієроніма трохи нахилені, а задумливий погляд. Дві святі – Катерина Олександрійська та Лючія – також занурені в роздуми. Лише погляд музицирующего ангела, спрямований вдалечінь, запрошує глядача приєднатися до сцени спокійного споглядання. ОБРАЗИ СВЯТОЇ ДІВИ. Іпостась Діви Марії як матері Христа є основною доктриною церкви, в її образі часто підкреслюється материнство. Як показує генеалогічне дерево Христа, що веде початок від Єссея, його спорідненість з батьком Давида відбувається по лінії Святої Діви, а не Йосифа.

Найбільш яскраво виражений образ матері в сценах, коли Свята Діва годує Немовля Христа груддю; цей сюжет художники писали аж до Трентского Собору, коли було виражено несхвалення зображувати Святу Діву нагий. В епоху Відродження Свята Діва часто зображувалася в домашньому інтер’єрі або на тлі реалістичного пейзажу; іноді її одягали в модні одягу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з Немовлям і святими – Джованні Белліні.