Мадонна з Немовлям і святими Ієроніма і Домініком – Філіппіно Ліппі

Мадонна з Немовлям і святими Ієроніма і Домініком   Філіппіно Ліппі

Філіппіно Ліппі – італійський живописець епохи Відродження, майстер флорентійської школи, учень Сандро Боттічеллі, причому деякі дослідники вважають його талант більш потужним.

Цей вівтар був написаний для похоронної капели сім’ї Ручеллаи в новій церкві Сан-Панкраціо у Флоренції, що належала валломброзианцам, реформованими бенедиктинським ченцям. Діва Марія, що годує Немовля Христа, представлена в найбільш давньому іконографічному типі “Virgo Lactans” .

Образ був виразом культу, який був поширений у 16 ст. в Італії. Святий Ієронім як перекладач Біблії персоніфікує теологічну вченість; жив у пустелі і віддавався покаяння, він зображений у вигляді відлюдника.

Святий Домінік, засновник домініканського ордену, одягнений в його одяг – білу туніку і наплічник під довгий чорний плащ з капюшоном. Він тримає лілію і книгу. Деталі, які на перший погляд здаються малопомітними і другорядними, мають важливе символічне значення. Вони становлять якісь декорації до образів головних героїв. Так, на задньому плані позаду Діви Марії з Немовлям, далеко на схилі пагорба, зображена фігура на віслюку – це, безумовно, чоловік Марії святий Йосип.

Святий Ієронім показаний на тлі печери, вхід в яку стереже лев, його традиційний атрибут. Праворуч, позаду святого Домініка, на дальньому плані зображено будівля богадільні – натяк на його милосердну діяльність. Усі численні і різноманітні компоненти, важливі для вівтарного образу, з’єднані художником в єдине гармонійне ціле, що робить це творіння шедевром італійського мистецтва XV століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з Немовлям і святими Ієроніма і Домініком – Філіппіно Ліппі.