Мадонна з Немовлям і Святими Марією Магдалиною, Іоанном Хрестителем, Козьмой, Даміаном, Франциском Ассизским і Катериною Олександрійською – Сандро Боттічеллі

Мадонна з Немовлям і Святими Марією Магдалиною, Іоанном Хрестителем, Козьмой, Даміаном, Франциском Ассизским і Катериною Олександрійською   Сандро Боттічеллі

Це найбільш рання зі збережених вівтарних картин Боттічеллі. Хоча її іноді називали “Вівтарем Кошертитак” , точне призначення картини невідомо. Фігура Мадонни більше, ніж всі інші, і разом з двома святими апостолами в червоних плащах, Козьмой і Даміаном, утворює становить основу композиції трикутник.

Марія Магдалина стоїть зліва, тримаючи посудину для пахощів, а знаходиться праворуч Катерина Олександрійська спирається на усаженное вістрями колесо – знаряддя її мучеництва, що відбулося після відмови змінити віру і стати дружиною імператора Максенція.

Козьма і Даміан були святими покровителями Медічі, тому їх особи можуть мати портретну схожість з членами родини; але оскільки ці святі вважалися також покровителями лікарів, картина, можливо, ніякого відношення до Медічі не мала.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з Немовлям і Святими Марією Магдалиною, Іоанном Хрестителем, Козьмой, Даміаном, Франциском Ассизским і Катериною Олександрійською – Сандро Боттічеллі.