Мадонна з Немовлям – Лукас Кранах

Мадонна з Немовлям   Лукас Кранах

Лукас Кранах – один з найвідоміших майстрів німецького Відродження. Він навчався живопису у свого батька. У 1502-1503 Кранах працював у Відні, пізніше він здійснив подорож по Нідерландам і майже 45 років служив при Дворі Саксонських курфюрстів у Віттенберзі. З 1520 Кранах був тісно пов’язаний з М. Лютером.

У творчості художника відбилися багато явища, властиві німецького Відродження. Майстер працював у різних жанрах: писав картини на релігійні, міфологічні, античні сюжети, а також портрети. Як і багато майстрів Відродження, Кранах займався гравіюванням, переважно в техніці гравюри на дереві.

Картина “Мадонна з Немовлям” відноситься до зрілого періоду творчості Кранаха, коли у художника визначився особливий, впізнаваний тип зображення жіночого обличчя, трохи скуластого, з подовженим розрізом очей, тонко окресленими бровами – своєрідного канону жіночої краси, який повторювався в зображуваних ним Мадоннах з 1520-х. Картина збереглася не повністю, частину дошки була обрізана.

Мадонна зображена на тлі виноградної лози – символа істинної Церкви Христової. Інші відомі твори: “Суд Паріса”. 1529. Нью-Йорк, Музей Метрополітен; “Мадонна з Немовлям під яблунею”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Венера і Амур”. 1509. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)