Мадонна з немовлям на троні зі Святими Петром і Павлом – Дірк Баутс

Мадонна з немовлям на троні зі Святими Петром і Павлом   Дірк Баутс

Мадонна з Немовлям на троні зі Святими Петром і Павлом – твір зрілого періоду творчості майстра, але в ньому відбилися переваги і недоліки Боутса. В роботі точно у відповідності з перспективним скороченням збудовані діагоналі – балдахін над троном Мадонни, саме крісло трону, його подіум, шашечки підлоги. Всі вони сходяться в одній точці в центрі картини.

Нерухомо і прямо сидить на троні Діва Марія. Тип її обличчя нагадує образи Рогира ван дер Вейдена. Але Мадонна у Боутса спокійна і задумчива, вона як би подолала душевну напруженість. Однією рукою вона стосується книги, яку тримає Святий Петро, а інший притримує Немовляти, тягне ручки до квітки гвоздики в руках Святого Павла. Ці деталі мають у творі символічний характер. Так, книга в руках Святого Петра – книга доль, гвоздика – символ вознесіння на небо.

Апостоли так зайняті тим, що відбувається, що відклали в сторону свої незмінні атрибути – ключ Святого Петра і меч Святого Павла. У цьому невеликому за розміром полотні Боутс зумів досягти повної гармонії з зображенні замкнутого простору і пейзажу, природи і людини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з немовлям на троні зі Святими Петром і Павлом – Дірк Баутс.