Мадонна з немовлям у пейзажі – Джорджоне-Барбарелли-да Кастельфранко

Мадонна з немовлям у пейзажі   Джорджоне Барбарелли да Кастельфранко

У цій маленькій картині безумовні переваги поєднуються з явними недоліками. Вона не раз викликала замішання і спори серед фахівців. Останнім часом більшість дослідників схильні визнати “Мадонну в пейзажі” раннім твором молодого венеціанця Джорджоне.

Це твердження базується на подібності деяких деталей ермітажної картини і великий композиції Джорджоне “Мадонна Кастельфранко” . Венеціанська школа займає відокремлене положення серед інших художніх шкіл Італії.

У картинах венеціанців пейзаж грає набагато більшу роль, ніж у живопису інших італійських художників. Дивовижна достовірність пейзажу змушує думати про те, що він зображений з натури: високі гори, далеке море, кам’яні будиночки, поселили в долині біля підніжжя пагорба.

Колорит картини витриманий в теплих тонах, домінуючим тут є густий червоний колір плаща Марії, його підтримують насичені коричневі і темно-зелені тони. Синій колір неба і моря не суперечить теплою гамі, але підкоряється їй. Ця повнокровність колориту, так само як і співвідношення фігури і ландшафту, затверджує єдність людини і природи, стануть пізніше відмінними рисами зрілих полотен Джорджоне, які принесли йому славу великого живописця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Мадонна з немовлям у пейзажі – Джорджоне-Барбарелли-да Кастельфранко.